Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS

52 książki

niedziela, 11 lutego 2018

To moje pierwsze spotkanie z Barbarą Rybałtowską Wysłuchałam audiobooka w wykonaniu Autorki. Jak to mam w zwyczaju przed "lekturą" zjrzałam na portal Lubimy Czytać, by poznac opinie innych i sprawdzić, czy powieść nie jest przypadkiem którąś częścią z kolei. I tu dowiedziałam się, że Barbara Rybałtowska napisała sporo książek i zbiera same niemalże zachwyty Czytelników. O dziwo ta właśnie ksiażka oceniona została jako najsłabsza jej powieść. Nie zraziło mnie, gdyż gusty są różne i to co jednego w lekturze zniechęca do czytania, innego zachwyca.

Opowieść o śpiewającej aktorce Ewie Rawskiej, która w trudnym okresie lat osiemdziesiątych kilkakrotnie wyjeżdża do Francji by śpiewać mn.in. rosyjskie romanse bardzo mi się spodobała. Może dlatego, że w opisywanym okresie sama wchodziłam w dorosłość i doskonale pamiętam jakie było życie w naszym kraju. Historia Ewy Rawskiej to opowieść o pieknej miłości na tle mniej barwnej rzeczywistości.

romanse

Książka Lois Battle jest opowieścią, którą nazwałąbym "z życia wzięte". Starzejąca się matka trzech dorosłych (czterdzieści plus) córek w obliczu nagłego pogorszenia stanu zdrowie swej przyjaciólki zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i życiem swoich córek. Postanawia zorganizować święta w gronie najbliższych sobie osób. Ta decyzja zaskakuje siostry. Ich reakcje są bardzo różne.

pensjonat

piątek, 12 stycznia 2018

001_2018

Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2010, Wydanie I

 

Druga część powieści Andrew Tarnowskiego to opowieść o powrocie do ojczyzny przodków. Zakup domu na mazurskiej wsi to wydarzenie, które odmienia życie Autora i jego najbliższych. Zmienia jego spojrzenie na kraj i ludzi, wśród których mógłby się urodzić, gdyby nie wydarzenia z przeszłości.

W książce pojawiają się ciepłe ale szczere charakterystyki mieszkańców Drwęcka, opisy codzienności, zmagań z biurokracją, a także o radzeniu sobie w czasach, kiedy Polsce daleko było do barwnej i radosnej krainy. Sporo miejsca zajmują też opowieści o historii miejscowości i okolic, walkach, jakie miały w nich miejsce. Przeszłość jest tłem teraźniejszości. 

Czyta się bardzo dobrze. Bogate ilustracje dopełniają treści barwnych opisów.

 

niedziela, 10 grudnia 2017

Przeczytana 2017-12-08

Zupełnie nieświadoma jej istnienia trafiłam na drugą część "Milaczka". Po krótkich poszukiwaniach odkryłam, że istnieje takżę część trzecia, ale jeszcze nie sprawdzałam czy jest na stanie naszej biblioteki. Książki Magdaleny Witkiewicz każdorazowo dostarczają sporo przyjemności z czytania. Jest w nich dużo ciepła i serdeczności, poczucia humoru, ale też nie brak powodów do zadumy, wzruszenia i przemyśleń. Podoba mi się to, że nie ma tu naciąganych opowieści z lukrowanym happy endem. Sporo w nich prawdopodobieństwa wydarzeń.

panny

niedziela, 03 grudnia 2017

Przeczytana 2017-11-30

Zgrabnie napisana powieść o życiu po prostu. Całkiem prawdopodobna historia o układaniu sobie życia na nowo w niezupełnie sprzyjających okolicznościach.Sporo humoru, trochę smutku i rozczarowań, ludzie życzliwi i trochę mniej przyjaźni. Ale zmiany w efekcie bardzo pozytywne.

zieltrab

sobota, 25 listopada 2017

Dalsze losy bohaterki powieści "Aleja bzów" napisane z równą lekkością i humorem. Choć zdarzenia, które składają się na opowieść w większości przypadków zabawne nie są, to jednak spontaniczne i emocjonalne podejście do nich bohaterki książki mogą budzić uśmiech postronnego obserwatora.


szczescie

środa, 22 listopada 2017

Sympatyczna, wciągająca opowieść o młodej kobiecie, która stanęła przed koniecznością zmian w życiu. Seria dość niefortunnych zdarzeń okazuje się całkiem miła w skutkach. 

aleja

sobota, 18 listopada 2017

Jennifer Bacia jest pisarką zupełnie mi nieznaną. Książka "Ujarzmić zło" została wydana w Polsce w 1991 roku, zatem dość dawno temu. Wybór lektury był zupełnie przypadkowy.

Jest to historia na pewno na film, który pasował by do konwencji filmów emitowanych romane tv. Tragiczna przeszłość młodej kobiety, która dzięki opiece i protekcji starszej kobiety zyskuje wykształcenie, obycie towarzyskie i elegancji wygląd, a w końcu też dziedziczy majątek. 

Mijają lata i zupełnie nieoczekiwanie wychodzą na jaw długo skrywane tajemnice. 

Chwile grozy, mnóstwo emocji i happy end. 

ujarzmic

środa, 15 listopada 2017

Dla zachowania tradycji kolejna powieść Magdaleny Witkiewicz. Poruszająca opowieść o braku miłości i poczuciu uwięzienia w małżeństwie. 

opowiesc

niedziela, 12 listopada 2017

Idąc za ciosem sięgnęłam po kolejną powieść Magdaleny Witkiewicz. Jeśli miałabym określić tę książkę podsumowałabym, że to z tych z życia wziętych opowieści.Tym razem historia spragnionej miłości młodej kobiety, która nie zauważa stanu faktycznego, patrząc przez różowe okulary i ufając ludziom.

Magdalena_Witkiewicz__Milaczek

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9