Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS

52 książki

sobota, 16 września 2017

Ciekawe spotkanie z twórczością Joanny Bator. Jest tajemnica, jest groza, jest wartka akcja. Nawet nie wiem kiedy przeczytałam powieść. 

Czyta się dobrze. Fabuła ciekawa. Opisy ludzkich charakterów bardzo trafne.

ciemno

czwartek, 14 września 2017

Powieść przygodowa, napisana w stylu opowieści o Indianie Jonsie. Jest to jak myślę materiał na film, którego akcja może wciągnąć każdego wielbiciela gatunku. Przyznam się, że zasadniczo nie sięgałam po literaturę tego typu, ale nie żałuję, bo pierwsze spotkanie wypadło pozytywnie. Lektura w sam raz na deszczowy urlop. 

testament

piątek, 08 września 2017

Charlotte Link kolejny raz wykazała się umiejętnością narracji, która skutecznie absorbuje czytelnika. Kolejna z przeczytanych powieści jej autorstwa zaciekawiła mnie i sprawiła wile przyjemności z czytania.

Charlotte_Link__Drugie_Dziecko. 

poniedziałek, 04 września 2017

Kryminał z inspektorem Banksem. Pierwszy, jaki przeczytałam.  Opowieść  z wątkiem przemytu kobiet z obszarów dawnej Jugosławii oraz z Rumunii i Ukrainy. Banks angażuje się w śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci jego brata. Dociera do faktów przerażających i smutnych. Nie znam innych książek Petera Robinsona, ale całkiem możliwe, że sięgnę po kolejne.

 

niebezpieczny

wtorek, 29 sierpnia 2017

Najpierw obejrzałam film, następnie sięgnęłam po książkę. Powieść bardzo wzruszająca i ciepła. Opis relacji z Bogiem i obraz Boga jako nieskończonej bezwarunkowej miłości.

Piękne. 

 

William_Paul_Young__Chata

niedziela, 27 sierpnia 2017

 Na weekendowe czytanie sięgnęłam po książkę Charlotty Link "Nieproszony gość". Lektura wciągnęła mnie bez reszty. Autorka kolejny raz stworzyła pełną zaskakujących zwrotów akcji opowieść. Nic nie jest takie oczywiste jakie się wydaje.

 

Link_Charlotte__Nieproszony_Go

czwartek, 24 sierpnia 2017

Do przeczytania tej książki skusiła mnie nowa seria wydawnicza "Mistrzynie kryminału obyczajowego" , którą publikuje Hitsalonik. Kupiłam z ciekawości pierwszy tom, potem kolejne i trafiłam też audiobook w interpretacji Jerzego Zelnika, który od razu stał się jednym z ulubionych przeze mnie lektorów.

Kryminał napisany przez Mari Jungstedt, to historia jaka mogłaby się wydarzyć tuż obok. Poruszony jest problem anoreksji, zagadnienia związane z modelingiem i trudnym życiem dziewcząt, które wybierają karierę na wybiegu. 

Mari_Jungstedt__Niebezpieczna_Gra

środa, 23 sierpnia 2017

To moja pierwsza książka tej Autorki. Spotkanie zaskakujące, pełne emocjonujących doznań i bardzo pozytywnie nastrajające do twórczości pisarki. Historia opowiedziana przez bohaterkę, spisana w formie listów do ukochanego mężczyzny, poruszyła mnie. Jest w niej cała paleta uczuć od udręczonego strachem życia w getcie warszawskim, przez pełne oddania i czułego poświęcenia życie w czasie wojennej zawieruchy, po życie u boku kochanego mężczyzny aż do roku 1968.

lismil

niedziela, 20 sierpnia 2017

Książka jest ciekawie opowiedzianą historią kobiety, której przeszłość ożywa, gdy przeprowadza się z mężem na szwedzką wieś. Czyta się bardzo szybko. Poznajemy zdarzenia z punktu widzenia głównej bohaterki. Jej opowieść pełna jest sensacyjnych wątków. Co jest prawdą a co konfabulacją? Wyjaśnienia okoliczności podejmuje się syn. Wszystko okazuje się nie takie proste jak wygląda.

farma

sobota, 19 sierpnia 2017

Podczas ostatniej wizyty w bibliotece książka po prostu przyciągnęła mój wzrok i od razu skusiłam się na jej wypożyczenie. Jak się okazało powstała na podstawie bloga prowadzonego przez Autorkę. Toskańskie zapiski od razu odszukałam i na pewno przeczytam w całości.

Tymczasem jestem po lekturze książki, którą przeczytałam z wielką radością i przyjemnością. Pełno w niej opisów smakowitych i pięknych. Aż chciałoby się tam być. Dodatkowym atutem są liczne fotografie.

Wiem, że jest też kolejna książka tej Autorki. Do niej też zajrzę, gdy uda mi się ją wypożyczyć.

moj_p 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7