Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
środa, 05 kwietnia 2017

To pierwsza książka Krystyny Kofty, jaką przeczytałam. I myślę, że nie ostatnia. Przyznam, że czytało mi się niezbyt płynnie. Sporo w tej powieści trudnych i bolesnych historii, lecz nie brak też optymizmu. Każdy ma swoją historię i nie zawsze jest ona sielankowa.

suki

niedziela, 02 kwietnia 2017

 Przed wieloma latami, nie pamiętam już w jakim czasopiśmie, przeczytałam reportaż o Tolkienie. Ponieważ wcześniej próbowałam czytać Władcę pierścieni, a zupełnie mi to nie szło, ten artykuł, ukazujący niezwykle interesującą dla mnie postać autora pozostał mi w pamięci. Teraz udało mi się zapoznać z jedną z jego biografii. W wersji audio. Weekendowe słuchanie sprawiło mi niezwykłą przyjemność i było prawdziwą ucztą. Polubiłam ten wizerunek Tolkiena. I nieśmiało zaczęłam rozważać przeczytanie jego dzieł. 

tolkien

sobota, 01 kwietnia 2017

Joanna Chmielewska, to autorka, której chyba nikomu nie trzeba rekomendować. Jest znana i lubiana. Ma swoich fanów. Sięgnęłam po tę książkę bardziej dlatego, że chciałam mieć możliwość dyskusji z koleżanką, która ostatnio ją przeczytała. Cieszę się, że zdecydowałam się na tę lekturę. 

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Pełen relaks. Bardzo pozytywna opowieść. Perypetie bohaterów powieści obserwowane z boku są niezwykle komiczne. 

nieboszczyk

niedziela, 26 marca 2017

Dawno już nie sięgałam po książki Manueli Gretkowskiej i szczerze powiedziawszy nie śledziłam jej dokonań literackich od blisko 10 lat. A to szmat czasu. Dlatego też z ciekawością przystąpiłam do lektury powieści Miłość po polsku. Nie jest to zbyt obszerne dzieło i napisane z punktu widzenia mężczyzny. Opowieść polskiego emigranta do Szwecji na temat jego doświadczeń w związkach (bardziej nastawionych na zaspokojenie popędu niż uczuć) i szukaniu miłości. 

milosc_po_polsku

sobota, 25 marca 2017

Harry Hole tym razem bada sprawę zgonu norweskiego dyplomaty w Bangkoku. 

Książka audio. 

karaluchy

czwartek, 23 marca 2017

I złapałam bakcyla. Nesbo towarzyszy mi każdego dnia w drodze do pracy i z powrotem. Wysłuchałam nagrania audio książki Człowiek nietoperz. Tym razem postanowiłam nieco uporządkować kolejność lektur i sięgnęłam po pierwszy z tomów opowieści o norweskim policjancie. 

Dla odmiany mały cytat z opisu:

Norweski policjant Harry Hole przybywa do Sydney, aby wyjaśnić sprawę zabójstwa swej rodaczki, Inger Holter, być może ofiary seryjnego mordercy. Z miejscowym funkcjonariuszem, Aborygenem Andrew Kensingtonem, Harry poznaje dzielnicę domów publicznych i podejrzanych lokali, w których handluje się narkotykami, wędruje ulicami, po których snują się dewianci seksualni.

Przytłoczony nadmiarem obrazów i informacji początkowo nie łączy ich w logiczną całość. Zrozumienie przychodzi zbyt późno, a Harry za wyeliminowanie psychopatycznego zabójcy zapłaci wysoką cenę...

czloniet

sobota, 18 marca 2017

Druga książka Jo Nesbo, po którą sięgnęłam. Wybór był zupełnie przypadkowy. Dopiero wczytując się w opisy powieści napisanych przez norweskiego pisarza zorientowałam się, że trafiłam na piątą część historii kryminalnych z postacią Harry`ego Hola`a.

Tym razem była to także książka audio. Zasadniczo po audio sięgam w czasie spacerów oraz drogi do i z pracy, jak również przy czynnościach domowych (sprzątanie, gotowanie, prasowanie itd.). Jednakże te książki tak wciągają, że nie mogłam się oderwać i słuchałam w każdej możliwej chwili.

pentagram

Pentagram to trzymający w napięciu kryminał, historia tajemniczych zabójstw z diamentem w kształcie pentagramu w tle. Historia toczy się wartko i praktycznie z dnia na dzień wychodzą na jaw nowe, niezwykłe i zaskakujące okoliczności. Harry Hole rozwiązuje zagadkę tajemniczych zabójstw. W trakcie czynności śledczych pojawiają się nowe postaci i okoliczności powiązane ze sprawą.

Oczywiście teraz kolej na pierwszą z części powieści z Harrym Hola`em. 

wtorek, 14 marca 2017

Ciekawa opowieść.

zakazany 

22:08, atropos64
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 marca 2017

Kolejna z książek autorstwa Paulliny Simons. Tym razem wysłuchana w wersji audio. Trzymająca w napięciu opowieść o determinacji w obliczu zagrożenia. Ciężarna kobieta zostaje porwana z centrum handlowego. Akcja powieści obejmuje jedenaście godzin w czasie, których prowadzona jest akcja poszukiwania kobiety. 

jedenascie

 

sobota, 11 marca 2017

Książka pt. Bellagrand jest kolejnym tomem opowieści o Ginie i Harrym Barringtonach, kontynuacją powieści Dzieci wolności.  Zaczęłam ją czytać jeszcze w lutym, ale przerwałam lekturę, gdyż wydała mi się zbyt smutna. Teraz postanowiłam połączyć przyjemności, tj. spacer do i z pracy ze słuchaniem audiobooków. 

Bellagrand

Nieszablonowa historia życia dwojga kochających się ludzi. Pełne emocji pożycie na tle dziejowej zawieruchy. 

1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10