Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
wtorek, 07 lutego 2017

Ciekawy zbiór felietonów. Sporo pełnych humoru opowieści, w sam raz szare lutowe popołudniq.

 

troche_wiekszy

niedziela, 05 lutego 2017

Kolejna książka Paulliny Simmons, po którą sięgnęłam. Dzieci wolności - opowieść o Ginie i Harrym, i drodze jaka przeszli by rozpocząć wspólne życie.

dzieci_wolnosci

Powieść jest interesująca. Napisana z rozmachem, przykuwa uwagę. Gina i Harry są jak ogień i woda. Pochodzą z różnych światów, ale łączy ich gorące uczucie. Ich miłość nie jest łatwa. 

Wypożyczyłam też drugą część ich losów. 

piątek, 03 lutego 2017

Kolejna z książek, które pożyczyła mi koleżanka.

buntownik

Autorka stworzyła  opowieść o dojrzewaniu do miłości, która wcale nie jest prosta i bezproblemowa. Dwoje ludzi, którzy pomimo bardzo młodego wieku mają już spory bagaż psychicznych poranień, poszukuje bezwarunkowego uczucia. Droga ku wzajemnemu szczęściu okazuje się wyboista, ale warto w nią wyruszyć. 

Książka wypożyczona z biblioteki. 

kubasyndrom

Książka bardzo mnie zainteresowała. Autor opisuje wydarzenia na Kubie począwszy od późnych lat siedemdziesiątych XX wieku. Przybliża specyfikę życia na Wyspie pod rządami Fidela Castro. 

czwartek, 26 stycznia 2017

jonesbosynsonnencoverokladka

Książka rewelacyjna. Pożyczyła mi ją koleżanka. Przeczytałam ją niemalże jednym tchem. Częściowo wysłuchałam, gdyż mam też audiobook w rewelacyjnej interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Akcja płynie wartko, co stronę ujawniają się nowe zaskakujące fakty. Lektura przypadła mi do gustu i z chęcią sięgnę po kolejne książki tego autora.

 

czwartek, 19 stycznia 2017

Bardzo pozytywna książka o poznawaniu siebie, dorastaniu, poszukiwaniu sensu w życiu. Opowieść napisana z humorem, pełna optymizmu i ciepła, momentami wzruszająca.

Każdy chciałby odnaleźć swoje miejsc na Ziemi.

rok

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Wczorajszego wieczoru skończyłam czytać książkę Przemysława Borkowskiego zatytułowaną Hotel Zaświat.Wypożyczyłam ją podczas mojej ostatniej bytności  bibliotece, kierując się zachęcającymi recenzjami z okładki.Książka mnie zaskoczyła. Spodziewałam się zawiłej zagadki, rozwiązywanej w miarę rozwoju wydarzeń. Tymczasem jest to opowieść o tym, jakie odczucia towarzyszą głównemu bohaterowi podczas wędrówki bo okolicach swego dzieciństwa i wczesnej młodości. Opowieść o spotkaniach z mieszkańcami wsi, z której pochodzi. Rozmowy jakie z nimi prowadzi naświetlają szczególny, tajemniczy charakter miejscowości i tego, co się w niej dzieje. Kulminacja następuje na ostatnich kartach powieści. Zaskakujące zakończenie książki może budzić pewien niedosyt.

hotelzaswiat

niedziela, 15 stycznia 2017

Odwiedzając rożne portale i różne strony np. wydawnictw czy dystrybutorów książek odnajduję propozycje wyzwań czytelniczych. Osobiście podjęłyśmy się wraz z Córką przeczytania 52 książek w roku. Jednakże można to zgrabnie połączyć z innymi wyzwaniami tego typu.

Na stronie woblink padła taka oto propozycja na rok 2017:

1) przeczytam książkę licząca ponad 500 stron,

2) przeczytam książkę polskiej autorki,

3) przeczytam książkę napisaną przez noblistę,

5) przeczytam książkę, dzięki której dowiem się czegoś nowego o Polsce,

6) przeczytam książkę, której autor pochodzi spoza Europy,

 

Ciekawe propozycje czytelniczych wyzwań zamieściła na swoim blogu Poczytajka http://poczytajka.blog.pl/wyzwania-czytelnicze-2016/ :

1) wyszukam i przeczytam książki o takich samych tytułach (najlepiej czytać parami),

2) czytać książki wg alfabetu (tytuły rozpoczynające się od A-Z),

3) czytać książki alfabetycznie wg nazwisk autorów,

4) książka z produktem nadającym się do zjedzenia w tytule,

5) książka wydana w jakimś roku (pomyślałam o roku mojego urodzenia np.),

6) książka z imieniem w tytule,

W wielu miejscach króluje propozycja wyzwania Z półki,  czytania książek, które od dawna oczekują na przeczytanie na półkach naszych osobistych biblioteczek. Mnie to też dotyczy, gdyż takich książek mam po prostu większość. Po kilku akcjach oddawania książek w dobre ręce pozostały te, które oczekują na przeczytanie. A, że nie umiem przestać kupować, to siłą rzeczy ich liczba rośnie.

Osobiście mam też zamiar przeczytać książki pożyczone (mam takie dzięki sympatii znajomych), wysłuchać audiobooki oraz czytać ebooki (dostałam od Córci czytnik pod choinkę).

Na jednym z blogów pojawiło się też wyzwanie dookoła świata, też fajne - zawierające nazwe krainy geograficzne, kraju, wyspy, kontynentu, rzeki, jeziora, morza itp.

Na innym czytanie serii wydawniczych, czytanie nowości (nie starszych niż 6 miesięczne wydania, czytanie literatury polskiej i wiele, wiele innych propozycji. Jedną z zabawniejszych jest przeczytam tyle ile mam wzrostu - tu trzeba mierzyć w cm. grubość książek.

Jeśli chodzi o mnie to, jeszcze myślę jakby ułożyć sobie w tym moim wyzwaniu kolejność czytanych książek:

- biblioteka, 

- pożyczona,

- półka.

To tak na początek, bo mam tez kilka serii wydawniczych, książki (w sporych ilościach) autorów, których lubię (np. Balzac, Konwicki, Gretkowska, Alistair McLean, Murakami, Ludlum, Forsyth, Gombrowicz) oraz dzienniki, wspomnienia i biografie (te kupuję od jakiegoś czasu).

 

 

 

14:08, atropos64 , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 stycznia 2017

20090117512wiedzma.com.pl

Książkę przeczytałam w bardzo krótkim czasie. Doskonale bawiłam się przy jej lekturze. Historia pełna humoru, z nutą tajemniczości i romansu. Współczesna bajka o tym, że życie może się odmienić zupełnie nieoczekiwanie.

Jagielska_Aniolowiejedza_500pcx

To druga książka Grażyny Jagielskiej, którą przeczytałam. Książka wypożyczona z biblioteki. Zaciekawił mnie tytuł i opis na okładce. Czyta się niemalże jednym tchem. Bardzo ciekawe portrety osób, które odbywają terapię w szpitalu psychiatrycznym.