Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
sobota, 20 maja 2017

Przeczytana 18.05.2017 r., ale z braku czasu dopiero dziś pojawia się wpis. 

Szwedzkie kalosze jest kontynuacją powieści Henninga Mankella Włoskie buty. Historia starego lekarza, który mieszka na jednej ze szwedzkich wysp opowiada o nagłych zmianach, jakie zaszły w jego życiu zupełnie nieoczekiwanie. Jest to opowieść o rozpoczynaniu od początku, wzajemny poznawaniu. Sporo w niej humorystycznych akcentów, ale i wzruszających momentów.

Szkoda, że autor nie napisze już żadnej nowej powieści.

Pozostawił jednak spory dorobek i mam nadzieję, że nie raz przeżyję ucztę czytając inne jego utwory.

szwdzkie1

sobota, 13 maja 2017

Książka z serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Kolejna z przeczytanych przeze mnie powieści autorstwa Katarzyny Bondy. Muszę przyznać, że słyszane pozytywne opinie o pisarstwie Katarzyny Bondy ani odrobinę nie są przesadzone. Pozytywnie mnie zaskoczyła lektura tej powieści. Świetna historia, ciekawa i trzymająca w napięciu. Zaskakujące zwroty akcji. 

Oczywiście zaraz biorę się za kolejny tom z serii.


pochlaniacz1

czwartek, 04 maja 2017

Jedna z tych powieści, które trzymają w napięciu i trudno się od nich oderwać, Myślę, że to materiał na dobry film. 

Jest sensacja, niesamowitość, miłość, kryminał i życie z pozoru beztroskie na wybrzeżu Irlandii. 

ostatnia

Był opis z wrażeniami z lektury, ale mi wcięło notkę. Trudno. 

Powiem tylko, że powieść ogromnie mnie wzruszyła i spodobała mi się bardzo. Piękna opowieść o pięknej miłości.

Lawendowy

środa, 26 kwietnia 2017

Książka - reportaż pełna jest niezwykle emocjonalnych opisów historii kobiet, które dopuściły się mordów. Przesłuchałam audiobook. Opowieści kobiet w zestawieniu z opisem sprawy wywoływały we mnie ambiwalentne uczucia. 

polskie_mroderczynie

wtorek, 25 kwietnia 2017

To moje pierwsze spotkanie z ta Autorka i muszę przyznać bardzo miłe. Książka niezwykle dynamiczna, pełna wydarzeń tajemniczych, ale też zabarwionych erotyzmem. 

przez_niego

sobota, 22 kwietnia 2017

Jakiś czas temu usłyszałam o tej książce i obejrzałam film, jaki nakręcono na jej podstawie. Kilka dni temu moja Przyjaciółka mieszkająca w Kanadzie wspomniała, że słucha w drodze do pracy audiobooka Biała Masajka i spytała czy znam tę książkę. Odszukałam natychmiast pozycję w necie i ze zdziwieniem odkryłam, że nie jest to jedyna książka tej autorki i, że jej historia ma ciąg dalszy. Żeby móc wypowiedzieć się na temat treści i wyrazić swoje uczucia co do opisanych w powieści zdarzeń wgrałam audiobooka do pamięci telefonu i zaczęłam słuchać. Jako, że narratorem jest Daria Trafankowska, nieodżałowana Aktorka, którą lubiłam słuchanie było przyjemniejsze.

biaa_masajka

Historia Corinne Hofmann zaskoczyła mnie. Przede wszystkim dlatego, że porównywałam swoje ewentualne decyzje, jakie podjęłabym w podobnych sytuacjach. Pokonanie bariery kulturowej i językowej mnie samej wydawałoby się nie do pokonania. Pewnie dlatego nie podróżowałam dalej niż Europa.

Ciekawa jestem dalszych opowieści autorki. 

czwartek, 20 kwietnia 2017

Lektura wciągnęła mnie i połknęłam treść w dwa popołudnia. Historia zabawna i smutna zarazem. Dwie pozornie różne od siebie kobiety spotykają się na wczasach odchudzających. Nawet nie przypuszczają jak wiele je łączy.

strasz

wtorek, 18 kwietnia 2017
środa, 05 kwietnia 2017

To pierwsza książka Krystyny Kofty, jaką przeczytałam. I myślę, że nie ostatnia. Przyznam, że czytało mi się niezbyt płynnie. Sporo w tej powieści trudnych i bolesnych historii, lecz nie brak też optymizmu. Każdy ma swoją historię i nie zawsze jest ona sielankowa.

suki

1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10