Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
sobota, 25 marca 2017

Harry Hole tym razem bada sprawę zgonu norweskiego dyplomaty w Bangkoku. 

Książka audio. 

karaluchy

czwartek, 23 marca 2017

I złapałam bakcyla. Nesbo towarzyszy mi każdego dnia w drodze do pracy i z powrotem. Wysłuchałam nagrania audio książki Człowiek nietoperz. Tym razem postanowiłam nieco uporządkować kolejność lektur i sięgnęłam po pierwszy z tomów opowieści o norweskim policjancie. 

Dla odmiany mały cytat z opisu:

Norweski policjant Harry Hole przybywa do Sydney, aby wyjaśnić sprawę zabójstwa swej rodaczki, Inger Holter, być może ofiary seryjnego mordercy. Z miejscowym funkcjonariuszem, Aborygenem Andrew Kensingtonem, Harry poznaje dzielnicę domów publicznych i podejrzanych lokali, w których handluje się narkotykami, wędruje ulicami, po których snują się dewianci seksualni.

Przytłoczony nadmiarem obrazów i informacji początkowo nie łączy ich w logiczną całość. Zrozumienie przychodzi zbyt późno, a Harry za wyeliminowanie psychopatycznego zabójcy zapłaci wysoką cenę...

czloniet

sobota, 18 marca 2017

Druga książka Jo Nesbo, po którą sięgnęłam. Wybór był zupełnie przypadkowy. Dopiero wczytując się w opisy powieści napisanych przez norweskiego pisarza zorientowałam się, że trafiłam na piątą część historii kryminalnych z postacią Harry`ego Hola`a.

Tym razem była to także książka audio. Zasadniczo po audio sięgam w czasie spacerów oraz drogi do i z pracy, jak również przy czynnościach domowych (sprzątanie, gotowanie, prasowanie itd.). Jednakże te książki tak wciągają, że nie mogłam się oderwać i słuchałam w każdej możliwej chwili.

pentagram

Pentagram to trzymający w napięciu kryminał, historia tajemniczych zabójstw z diamentem w kształcie pentagramu w tle. Historia toczy się wartko i praktycznie z dnia na dzień wychodzą na jaw nowe, niezwykłe i zaskakujące okoliczności. Harry Hole rozwiązuje zagadkę tajemniczych zabójstw. W trakcie czynności śledczych pojawiają się nowe postaci i okoliczności powiązane ze sprawą.

Oczywiście teraz kolej na pierwszą z części powieści z Harrym Hola`em. 

wtorek, 14 marca 2017

Ciekawa opowieść.

zakazany 

22:08, atropos64
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 marca 2017

Kolejna z książek autorstwa Paulliny Simons. Tym razem wysłuchana w wersji audio. Trzymająca w napięciu opowieść o determinacji w obliczu zagrożenia. Ciężarna kobieta zostaje porwana z centrum handlowego. Akcja powieści obejmuje jedenaście godzin w czasie, których prowadzona jest akcja poszukiwania kobiety. 

jedenascie

 

sobota, 11 marca 2017

Książka pt. Bellagrand jest kolejnym tomem opowieści o Ginie i Harrym Barringtonach, kontynuacją powieści Dzieci wolności.  Zaczęłam ją czytać jeszcze w lutym, ale przerwałam lekturę, gdyż wydała mi się zbyt smutna. Teraz postanowiłam połączyć przyjemności, tj. spacer do i z pracy ze słuchaniem audiobooków. 

Bellagrand

Nieszablonowa historia życia dwojga kochających się ludzi. Pełne emocji pożycie na tle dziejowej zawieruchy. 

sobota, 25 lutego 2017

Od kilku miesięcy mam na pendrivie film >Wszystko za życie<, który poleciła mi koleżanka z pracy. jakoś tak nie składało się by go obejrzeć. Poszukując książek, które zamierzałam wypożyczyć podczas ostatniej wizyty w bibliotece natknęłam się na opis powieści Jona Krakauera >Wszystko za życie<. Zainteresowało mnie czy jest to tylko zbieżność tytułów, czy może film nakręcono na podstawie powieści. Kiedy okazało się, że film powstał na kanwie książki od razu nabrałam chęci by ją przeczytać. 

wszystko_za

Lektura , podobnie jak w poprzednim przypadku od razu mnie wciągnęła. Główny bohater, gdyby żył byłby prawie moim rówieśnikiem. Ponadto był również wielbicielem Thoreau i lubi Tołstoja. Ponadto nie nudził się w swoim towarzystwie. Miał dość odwagi by udać się w drogę. Książka jest relacją opartą na zapiskach jakie zostawił, rozmowach autora z rodziną i ludźmi, którzy go poznali. 

Książkę przeczytałam z przyjemnością.

Teraz kolej na film.

niedziela, 19 lutego 2017

Pierwsza z książek przeczytanych przy użyciu czytnika. świetnie. Książka od pierwszych zdań wzbudziła moje zainteresowanie. Czytałam niemalże jednym tchem. Prezent gwiazdkowy od Córki został użyty zgodnie z przeznaczeniem i spełnił swoją role doskonale. 

Dziewięć dni to relacja z każdego dnia jaki upłynął od momentu zaginięcia dziecka do czasu rozwiązania sprawy. Relacje prowadzone są dwutorowo - jako wypowiedzi matki porwanego dziecka oraz śledczego prowadzącego sprawę. Dodatkowo pojawiają się zapisy z sesji terapeutycznych, którym zmuszony był poddać się prowadzący śledztwo funkcjonariusz oraz zapisy pojawiające się na blogu, który ktoś założył by relacjonować zdarzenia w sprawie porwania.

Wszystkie relacje i zapisy przytaczane w książce ilustrują ogrom uczuć, jakie miotają członkami rodziny chłopca ale także pracownikami policji oraz tłumu obserwatorów.

542057352x500

sobota, 18 lutego 2017

Książkę wypożyczyłam w bibliotece, Po przeczytaniu jednej z cyklu rozmów z Masą byłam ciekawa innych książek tego autora. A że ktoś właśnie taką oddał wzięłam bez wahania. Książka zawiera 18 rozdziałów, w których Artur Górski ilustruje różnego rodzaju służby specjalne w Izraelu. Przeplata je watkami historycznymi i cytatami z literatury tematu. Czyta się lekko. Sporo w niej ciekawostek dotyczących tajnych akcji, szkoleń agentów i broni jakiej używają. Nie brak powiązań z Polską, o których z braku zainteresowania polityką wcześniej nie słyszałam, albo słyszałam ale zgłębiałam tematu. 

377914352x500

 

wtorek, 14 lutego 2017

Podczas ostatniej bytności w bibliotece wypożyczyłam Noblistę autorstwa Marcina Wolskiego. Ponieważ znałam go jako twórcę satyrycznych wierszyków, bardzo byłam ciekawa jego prozy. Książka okazała się trafnym wyborem. Przeczytałam ją w trzy wieczory. Przyznać trzeba, że Pan Wolski ma niezwykle lekkie pióro. Umie dawkować napięcie, posługuje się ładną polszczyzną i ma duże poczucie humoru.

wolski