Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
czwartek, 24 sierpnia 2017

Do przeczytania tej książki skusiła mnie nowa seria wydawnicza "Mistrzynie kryminału obyczajowego" , którą publikuje Hitsalonik. Kupiłam z ciekawości pierwszy tom, potem kolejne i trafiłam też audiobook w interpretacji Jerzego Zelnika, który od razu stał się jednym z ulubionych przeze mnie lektorów.

Kryminał napisany przez Mari Jungstedt, to historia jaka mogłaby się wydarzyć tuż obok. Poruszony jest problem anoreksji, zagadnienia związane z modelingiem i trudnym życiem dziewcząt, które wybierają karierę na wybiegu. 

Mari_Jungstedt__Niebezpieczna_Gra

środa, 23 sierpnia 2017

To moja pierwsza książka tej Autorki. Spotkanie zaskakujące, pełne emocjonujących doznań i bardzo pozytywnie nastrajające do twórczości pisarki. Historia opowiedziana przez bohaterkę, spisana w formie listów do ukochanego mężczyzny, poruszyła mnie. Jest w niej cała paleta uczuć od udręczonego strachem życia w getcie warszawskim, przez pełne oddania i czułego poświęcenia życie w czasie wojennej zawieruchy, po życie u boku kochanego mężczyzny aż do roku 1968.

lismil

niedziela, 20 sierpnia 2017

Książka jest ciekawie opowiedzianą historią kobiety, której przeszłość ożywa, gdy przeprowadza się z mężem na szwedzką wieś. Czyta się bardzo szybko. Poznajemy zdarzenia z punktu widzenia głównej bohaterki. Jej opowieść pełna jest sensacyjnych wątków. Co jest prawdą a co konfabulacją? Wyjaśnienia okoliczności podejmuje się syn. Wszystko okazuje się nie takie proste jak wygląda.

farma

sobota, 19 sierpnia 2017

Podczas ostatniej wizyty w bibliotece książka po prostu przyciągnęła mój wzrok i od razu skusiłam się na jej wypożyczenie. Jak się okazało powstała na podstawie bloga prowadzonego przez Autorkę. Toskańskie zapiski od razu odszukałam i na pewno przeczytam w całości.

Tymczasem jestem po lekturze książki, którą przeczytałam z wielką radością i przyjemnością. Pełno w niej opisów smakowitych i pięknych. Aż chciałoby się tam być. Dodatkowym atutem są liczne fotografie.

Wiem, że jest też kolejna książka tej Autorki. Do niej też zajrzę, gdy uda mi się ją wypożyczyć.

moj_p 

piątek, 18 sierpnia 2017

Z twórczością Wojciecha Albińskiego spotkałam się pierwszy raz. "Królestwo potrzebuje kata" to zbiór opowiadań, których akcja osadzona jest w RPA. 

krolestwopot

 Bardzo zabawna i dowcipna książka. Wnikliwe studium odchudzania. Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością i momentami mocno się ubawiłam. 

traktato

wtorek, 15 sierpnia 2017

2017-08-14

Kolejny audiobook. Z braku książki w wydaniu papierowym, gdyż te oblegane są w bibliotece skutecznie, co uniemożliwia ich wypożyczenie "z marszu". jako, że hitsalonik oferuje od miesiąca nową serię wydawniczą Bestselery na obcasach a w niej na początek książki Magdaleny Witkiewicz, więc pokusa przeczytania powieści tej autorki wzrosła. Skorzystałam zatem z wydań dźwiękowych. 

"Szkoła żon", jak napisała  sama autorka miała być napisaną na zamówienie książką erotyczną dla kobiet. I moim zdanie spełniła swoją funkcję. Wystarczająco w niej erotyzmu, ale nie tylko. Jest to książka pełna nadziei na możliwość zmiany na każdym etapie życia. Na pewno poprawi nastrój nie jednej kobiecie.

szkolazon

2017-08-13

Kryminał z dreszczykiem, taki "z myszką". Miła lektura i trochę powrót w świat Sherlocka Holmesa, detektywa Poirota czy Panny Marple. jest zbrodnia, jest tajemnica i nawet nieco magii. W sam raz do wysłuchania dla umilenia nudnych czynności (jak w moim przypadku prasowania).

domcihej

 

sobota, 12 sierpnia 2017

Jest to pierwsza powieść Magdaleny Witkiewicz, jaką przeczytałam i ... jak się okazało jedenasta napisana przez tę Autorkę. Temat przeszczepu szpiku, znany tylko pobieżnie, dzięki opowieści zawartej w książce został ukazany i wyjaśniony wyczerpująco, a przed wszystkim ukazany w sposób pokazujący jak jest ważny. 

"Pierwsza na liście", to powieść ukazująca kilka życiorysów, które w nieszczęściu splotły się ze sobą, by zakończyć happy endem. 

Bardzo przyjemna, dająca nadzieję i  poruszająca lektura.

pierwsza

piątek, 11 sierpnia 2017

2017-08-10

 

Książka Józefa Czapskie, to niezwykle poruszająca opowieść o losach żołnierzy i oficerów armii polskiej w okresie drugiej wojny światowej i tuż po niej, począwszy od uwięzienia w obozach Starobielska, Ostaszkowa i Kozielska. Zapis wspomnień samego autora, jak również przytaczane opowieści innych oficerów, to lekcja historii, o której długo nie można było mówić. 

na_nieludzkiej

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11