Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
środa, 23 sierpnia 2017

To moja pierwsza książka tej Autorki. Spotkanie zaskakujące, pełne emocjonujących doznań i bardzo pozytywnie nastrajające do twórczości pisarki. Historia opowiedziana przez bohaterkę, spisana w formie listów do ukochanego mężczyzny, poruszyła mnie. Jest w niej cała paleta uczuć od udręczonego strachem życia w getcie warszawskim, przez pełne oddania i czułego poświęcenia życie w czasie wojennej zawieruchy, po życie u boku kochanego mężczyzny aż do roku 1968.

lismil

niedziela, 20 sierpnia 2017

Książka jest ciekawie opowiedzianą historią kobiety, której przeszłość ożywa, gdy przeprowadza się z mężem na szwedzką wieś. Czyta się bardzo szybko. Poznajemy zdarzenia z punktu widzenia głównej bohaterki. Jej opowieść pełna jest sensacyjnych wątków. Co jest prawdą a co konfabulacją? Wyjaśnienia okoliczności podejmuje się syn. Wszystko okazuje się nie takie proste jak wygląda.

farma

sobota, 19 sierpnia 2017

Podczas ostatniej wizyty w bibliotece książka po prostu przyciągnęła mój wzrok i od razu skusiłam się na jej wypożyczenie. Jak się okazało powstała na podstawie bloga prowadzonego przez Autorkę. Toskańskie zapiski od razu odszukałam i na pewno przeczytam w całości.

Tymczasem jestem po lekturze książki, którą przeczytałam z wielką radością i przyjemnością. Pełno w niej opisów smakowitych i pięknych. Aż chciałoby się tam być. Dodatkowym atutem są liczne fotografie.

Wiem, że jest też kolejna książka tej Autorki. Do niej też zajrzę, gdy uda mi się ją wypożyczyć.

moj_p 

piątek, 18 sierpnia 2017

Z twórczością Wojciecha Albińskiego spotkałam się pierwszy raz. "Królestwo potrzebuje kata" to zbiór opowiadań, których akcja osadzona jest w RPA. 

krolestwopot

 Bardzo zabawna i dowcipna książka. Wnikliwe studium odchudzania. Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością i momentami mocno się ubawiłam. 

traktato

wtorek, 15 sierpnia 2017

2017-08-14

Kolejny audiobook. Z braku książki w wydaniu papierowym, gdyż te oblegane są w bibliotece skutecznie, co uniemożliwia ich wypożyczenie "z marszu". jako, że hitsalonik oferuje od miesiąca nową serię wydawniczą Bestselery na obcasach a w niej na początek książki Magdaleny Witkiewicz, więc pokusa przeczytania powieści tej autorki wzrosła. Skorzystałam zatem z wydań dźwiękowych. 

"Szkoła żon", jak napisała  sama autorka miała być napisaną na zamówienie książką erotyczną dla kobiet. I moim zdanie spełniła swoją funkcję. Wystarczająco w niej erotyzmu, ale nie tylko. Jest to książka pełna nadziei na możliwość zmiany na każdym etapie życia. Na pewno poprawi nastrój nie jednej kobiecie.

szkolazon

2017-08-13

Kryminał z dreszczykiem, taki "z myszką". Miła lektura i trochę powrót w świat Sherlocka Holmesa, detektywa Poirota czy Panny Marple. jest zbrodnia, jest tajemnica i nawet nieco magii. W sam raz do wysłuchania dla umilenia nudnych czynności (jak w moim przypadku prasowania).

domcihej

 

sobota, 12 sierpnia 2017

Jest to pierwsza powieść Magdaleny Witkiewicz, jaką przeczytałam i ... jak się okazało jedenasta napisana przez tę Autorkę. Temat przeszczepu szpiku, znany tylko pobieżnie, dzięki opowieści zawartej w książce został ukazany i wyjaśniony wyczerpująco, a przed wszystkim ukazany w sposób pokazujący jak jest ważny. 

"Pierwsza na liście", to powieść ukazująca kilka życiorysów, które w nieszczęściu splotły się ze sobą, by zakończyć happy endem. 

Bardzo przyjemna, dająca nadzieję i  poruszająca lektura.

pierwsza

piątek, 11 sierpnia 2017

2017-08-10

 

Książka Józefa Czapskie, to niezwykle poruszająca opowieść o losach żołnierzy i oficerów armii polskiej w okresie drugiej wojny światowej i tuż po niej, począwszy od uwięzienia w obozach Starobielska, Ostaszkowa i Kozielska. Zapis wspomnień samego autora, jak również przytaczane opowieści innych oficerów, to lekcja historii, o której długo nie można było mówić. 

na_nieludzkiej

2017-08-06

Przeczytałam tę książkę niemalże jednym tchem. I...przyznać muszę, że zdarzyło mi się rozpłakać czytając dotarłszy do końca tej historii. Nie sądziłam, że wzbudzi ona we mnie tyle emocji. 

Niezwykle poruszające są opisy procederu porywania ludzi i ich traktowania na statkach transportujących ich do krajów przeznaczenia, a także potem przez pnaów, którzy ich kupili.

Jest to opowieść o czasach niewolnictwa, w schyłkowym jego okresie. Rzecz dzieje się w Anglii. Zderzenie dwóch światów, różnych mentalności i poglądów okazuje się być fatalne w skutkach dla głównej bohaterki powieści Frances, która nie chcąc być na łasce stryja decyduje się przyjąć propozycje małżeństwa od kupca, którego statki przywoziły towary z dalekich krajów, w tym afrykańskich. W krótkim czasie kobieta orientuje się, że umowa, którą zawarła traktując ją jako jedyne rozsądne rozwiązanie swojej niekomfortowej sytuacji materialnej, jest bardzo trudna do zrealizowania. Głęboko zakorzenione, wpajane jej od dziecka zasady sprawiają, że umie wybrać drogi do szczęścia. Honor każe jej trwać w małżeństwie.

Zakazana miłość do niewolnika rani oboje kochanków. 

Jednak koniec powieści zaskakuje, gdyż dbająca o zasady dama okazuje siłę, jakiej nie umiała w sobie odnaleźć przez długie miesiące udręczonego życia.

nobliwy

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10