Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
niedziela, 08 października 2017

Moje chyba drugie spotkanie z Autorką wypadło korzystanie. Książka jest opowieścią o rodzicielskiej miłości, dorastaniu, tajemnicach i o tym, że nie wszystko da się uszeregować.

 

Jodi_Picoult__Dziesity_Krg

niedziela, 01 października 2017

Po książkę Pani Muchy sięgnęłam z ciekawości. Słyszałam bowiem kilka opinii o niskich lotach tej literatury. Jak ma w zwyczaju nie sądzę książki po opiniach innych, gdyż wiem, że każdy ma inny gust, inny sposób odbioru i każdemu trzeba czego innego.

Przyznaję, że książka mnie zaskoczyła. Autorka ma niewątpliwie lekkie pióro i gładko toczy opowieść, która w żadnym razie nie jest ani gładka, ani sielankowa.

Opis świata po dziwnej katastrofie, która kończy okres życia ludzi w świadomości współczesnej i dzieli ich na tych, którzy cofnęli się do okresu pierwotnego i tych, którzy zatrzymali świadomość o zdobyczach współczesnego świata i wszelkie nabyte umiejętności. Jak się okazuje w trakcie lektury tych drugich wcale nie ma tak mało. Nie wiadomo, którzy są gorsi i niebezpieczniejsi, czy dzicy kierujący się instynktem, czy normalni, kierujący się przebiegłością i żądzami.

Koniec jest zaskakujący. 

stalo

Przeczytane 2017-09-29

Książkę Beaty Kępińskiej zaczęłam czytać jeszcze w sierpniu. Ponieważ w bibliotece, którą odwiedzam nie dostałam egzemplarza (po prostu nie ma jej na stanie biblioteki), postanowiłam skorzystać z dobrodziejstw docera. Podczytywałam podczas przerw śniadaniowych w pracy. Trwało to dość długo, ale nie miałam problemu z wracaniem do lektury nawet po kilku dniach przerwy. 

"Sielsko i diabelsko" to całkiem przyjemna i dowcipna opowieść czterdziestoletniej nauczycielki. matki bliźniaków, żony lekarza. Do życia podchodzi z humorem i czasami z wielką naiwnością. 

Czyta się dobrze. 

sielskoi

Przeczytane 2017-09-23

Wysłuchałam książki audio. Lektor (jeden z moich ulubionych) Mirosław Utta. Historia opowiedziana z lekkością. Nie miałam oporów przed słuchaniem, nie wyłączałam się w trakcie.

Pierwsza książka Barbary parker, jaką przeczytałam. 

Historia kobiety - prawniczki - matki i zakochanej kobiety. Życie okazuje się bardziej skomplikowane, a droga do celu często zbyt trudna do przebycia. Nie wszystko wygląda tak jak się wydaje.

 

zasadadomi

 

sobota, 16 września 2017

Ciekawe spotkanie z twórczością Joanny Bator. Jest tajemnica, jest groza, jest wartka akcja. Nawet nie wiem kiedy przeczytałam powieść. 

Czyta się dobrze. Fabuła ciekawa. Opisy ludzkich charakterów bardzo trafne.

ciemno

czwartek, 14 września 2017

Powieść przygodowa, napisana w stylu opowieści o Indianie Jonsie. Jest to jak myślę materiał na film, którego akcja może wciągnąć każdego wielbiciela gatunku. Przyznam się, że zasadniczo nie sięgałam po literaturę tego typu, ale nie żałuję, bo pierwsze spotkanie wypadło pozytywnie. Lektura w sam raz na deszczowy urlop. 

testament

piątek, 08 września 2017

Charlotte Link kolejny raz wykazała się umiejętnością narracji, która skutecznie absorbuje czytelnika. Kolejna z przeczytanych powieści jej autorstwa zaciekawiła mnie i sprawiła wile przyjemności z czytania.

Charlotte_Link__Drugie_Dziecko. 

poniedziałek, 04 września 2017

Kryminał z inspektorem Banksem. Pierwszy, jaki przeczytałam.  Opowieść  z wątkiem przemytu kobiet z obszarów dawnej Jugosławii oraz z Rumunii i Ukrainy. Banks angażuje się w śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci jego brata. Dociera do faktów przerażających i smutnych. Nie znam innych książek Petera Robinsona, ale całkiem możliwe, że sięgnę po kolejne.

 

niebezpieczny

wtorek, 29 sierpnia 2017

Najpierw obejrzałam film, następnie sięgnęłam po książkę. Powieść bardzo wzruszająca i ciepła. Opis relacji z Bogiem i obraz Boga jako nieskończonej bezwarunkowej miłości.

Piękne. 

 

William_Paul_Young__Chata

niedziela, 27 sierpnia 2017

 Na weekendowe czytanie sięgnęłam po książkę Charlotty Link "Nieproszony gość". Lektura wciągnęła mnie bez reszty. Autorka kolejny raz stworzyła pełną zaskakujących zwrotów akcji opowieść. Nic nie jest takie oczywiste jakie się wydaje.

 

Link_Charlotte__Nieproszony_Go

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11