Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
piątek, 18 sierpnia 2017

Z twórczością Wojciecha Albińskiego spotkałam się pierwszy raz. "Królestwo potrzebuje kata" to zbiór opowiadań, których akcja osadzona jest w RPA. 

krolestwopot

 Bardzo zabawna i dowcipna książka. Wnikliwe studium odchudzania. Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością i momentami mocno się ubawiłam. 

traktato

wtorek, 15 sierpnia 2017

2017-08-14

Kolejny audiobook. Z braku książki w wydaniu papierowym, gdyż te oblegane są w bibliotece skutecznie, co uniemożliwia ich wypożyczenie "z marszu". jako, że hitsalonik oferuje od miesiąca nową serię wydawniczą Bestselery na obcasach a w niej na początek książki Magdaleny Witkiewicz, więc pokusa przeczytania powieści tej autorki wzrosła. Skorzystałam zatem z wydań dźwiękowych. 

"Szkoła żon", jak napisała  sama autorka miała być napisaną na zamówienie książką erotyczną dla kobiet. I moim zdanie spełniła swoją funkcję. Wystarczająco w niej erotyzmu, ale nie tylko. Jest to książka pełna nadziei na możliwość zmiany na każdym etapie życia. Na pewno poprawi nastrój nie jednej kobiecie.

szkolazon

2017-08-13

Kryminał z dreszczykiem, taki "z myszką". Miła lektura i trochę powrót w świat Sherlocka Holmesa, detektywa Poirota czy Panny Marple. jest zbrodnia, jest tajemnica i nawet nieco magii. W sam raz do wysłuchania dla umilenia nudnych czynności (jak w moim przypadku prasowania).

domcihej

 

sobota, 12 sierpnia 2017

Jest to pierwsza powieść Magdaleny Witkiewicz, jaką przeczytałam i ... jak się okazało jedenasta napisana przez tę Autorkę. Temat przeszczepu szpiku, znany tylko pobieżnie, dzięki opowieści zawartej w książce został ukazany i wyjaśniony wyczerpująco, a przed wszystkim ukazany w sposób pokazujący jak jest ważny. 

"Pierwsza na liście", to powieść ukazująca kilka życiorysów, które w nieszczęściu splotły się ze sobą, by zakończyć happy endem. 

Bardzo przyjemna, dająca nadzieję i  poruszająca lektura.

pierwsza

piątek, 11 sierpnia 2017

2017-08-10

 

Książka Józefa Czapskie, to niezwykle poruszająca opowieść o losach żołnierzy i oficerów armii polskiej w okresie drugiej wojny światowej i tuż po niej, począwszy od uwięzienia w obozach Starobielska, Ostaszkowa i Kozielska. Zapis wspomnień samego autora, jak również przytaczane opowieści innych oficerów, to lekcja historii, o której długo nie można było mówić. 

na_nieludzkiej

2017-08-06

Przeczytałam tę książkę niemalże jednym tchem. I...przyznać muszę, że zdarzyło mi się rozpłakać czytając dotarłszy do końca tej historii. Nie sądziłam, że wzbudzi ona we mnie tyle emocji. 

Niezwykle poruszające są opisy procederu porywania ludzi i ich traktowania na statkach transportujących ich do krajów przeznaczenia, a także potem przez pnaów, którzy ich kupili.

Jest to opowieść o czasach niewolnictwa, w schyłkowym jego okresie. Rzecz dzieje się w Anglii. Zderzenie dwóch światów, różnych mentalności i poglądów okazuje się być fatalne w skutkach dla głównej bohaterki powieści Frances, która nie chcąc być na łasce stryja decyduje się przyjąć propozycje małżeństwa od kupca, którego statki przywoziły towary z dalekich krajów, w tym afrykańskich. W krótkim czasie kobieta orientuje się, że umowa, którą zawarła traktując ją jako jedyne rozsądne rozwiązanie swojej niekomfortowej sytuacji materialnej, jest bardzo trudna do zrealizowania. Głęboko zakorzenione, wpajane jej od dziecka zasady sprawiają, że umie wybrać drogi do szczęścia. Honor każe jej trwać w małżeństwie.

Zakazana miłość do niewolnika rani oboje kochanków. 

Jednak koniec powieści zaskakuje, gdyż dbająca o zasady dama okazuje siłę, jakiej nie umiała w sobie odnaleźć przez długie miesiące udręczonego życia.

nobliwy

czwartek, 27 lipca 2017

Rosie Richardson to bohaterka debiutanckiej powieści późniejszej autorki Bridget Jones. Myślałam, że będzie to opowieść o zwariowanej młodej kobiecie, ale ta wizja szybko się rozwiała w miarę czytania. Świat Rosie odmienia się całkowicie. Po rozstaniu z chłopakiem wyjeżdża do Afryki i włącza się w pracę w obozie dla uchodźców.

potega

Kolejna, trzymająca w napięciu do ostatnich stron powieść Mankella. Tym razem opowieść o makabrycznych wydarzeniach we współczesności, których źródło leży w zdarzeniach, jakie miały miejsce w połowie XIX wieku. W szwedzkiej wiosce, pewnej styczniowej nocy ginie 19 osób. Zostają zamordowani w bestialski sposób. Tropy śledztwa prowadzą do Chin.

chinczyk

czwartek, 20 lipca 2017

Książka opowiada historię z czasów po śmierci Chrystusa. Bazyli jest uzdolnionym rzeźbiarzem. Jego los odmienia się wielokrotnie. Jednak najważniejszy zwrot następuje wówczas, gdy zostaje mu powierzona misja szczególna - wykonania wizerunków apostołów. Opowieść napisana w konwencji zbliżonej do ben Hura i Qvo vadis. Czyta się bardzo przyjemnie.

srebrny

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8