Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
sobota, 18 listopada 2017

Jennifer Bacia jest pisarką zupełnie mi nieznaną. Książka "Ujarzmić zło" została wydana w Polsce w 1991 roku, zatem dość dawno temu. Wybór lektury był zupełnie przypadkowy.

Jest to historia na pewno na film, który pasował by do konwencji filmów emitowanych romane tv. Tragiczna przeszłość młodej kobiety, która dzięki opiece i protekcji starszej kobiety zyskuje wykształcenie, obycie towarzyskie i elegancji wygląd, a w końcu też dziedziczy majątek. 

Mijają lata i zupełnie nieoczekiwanie wychodzą na jaw długo skrywane tajemnice. 

Chwile grozy, mnóstwo emocji i happy end. 

ujarzmic

środa, 15 listopada 2017

Dla zachowania tradycji kolejna powieść Magdaleny Witkiewicz. Poruszająca opowieść o braku miłości i poczuciu uwięzienia w małżeństwie. 

opowiesc

niedziela, 12 listopada 2017

Idąc za ciosem sięgnęłam po kolejną powieść Magdaleny Witkiewicz. Jeśli miałabym określić tę książkę podsumowałabym, że to z tych z życia wziętych opowieści.Tym razem historia spragnionej miłości młodej kobiety, która nie zauważa stanu faktycznego, patrząc przez różowe okulary i ufając ludziom.

Magdalena_Witkiewicz__Milaczek

sobota, 11 listopada 2017

I tym razem nie zawiodłam się lekturą książki Magdaleny Witkiewicz. "Czereśnie zawsze muszą być dwie", to kolejna niezwykle poruszająca opowieść. Przyznaję, że uroniłam łzę wzruszenia przy finale opowieści snutej przez  starszego pana podczas spotkań z główną bohaterką książki. Jej osobista historia też miała w sobie wiele elementów budzących emocje.

Czyta się świetnie. Gdzieś na którymś z blogów książkowych przeczytałam porównanie książek Magdaleny Witkiewicz do bajek dla współczesnych dużych dziewczynek. Rzeczywiście to pełne uroku opowieści o nadziei i marzeniach, które są w stanie odmienić życie i rozpocząć nowe życie.

czeresnie

środa, 08 listopada 2017

Kolejna niezwykle ciepła i pozytywna książka Magdaleny Witkiewicz. Lektura jej była prawdziwą przyjemnością. W naszej bibliotece książki tej Autorki są po prostu rozchwytywane w lot. Dlatego korzystam z audiobooków, dzięki czemu mogę słuchać idąc do pracy, jadąc autobusem, robiąc zakupy. 

"Ballada o ciotce Matyldzie" to opowieść o radzeniu sobie w sytuacjach, które nas przytłaczają i nadziei, która pomaga przetrwać przeciwności losu.

ballada

niedziela, 05 listopada 2017

Ciekawy kryminał. Dobrze rozwijająca się akcja. Materiał na całkiem niezły film, jak sądzę. Na pewno wrócę do tej Autorki.

Kristina_Ohlsson__Na_Skraju_Ciszy

sobota, 04 listopada 2017

Kolejna wciągająca powieść Mankella, którą przeczytałam i częściowo wysłuchałam. Skończyłam słuchać wczoraj. Jest to jeden z moich ulubionych pisarzy i żałuję bardzo, że już nie powstanie żadna nowa książka jego autorstwa.

 

mozgkennedyegohenningmankell

wtorek, 31 października 2017

Historia opisana przez Hannę Cygler porwała mnie od pierwszych stron. To moje drugie spotkanie z Autorką. Los Janisa i powiązanych z nim osób układa się w interesującą opowieść. Ścieżki życia są dalekie od gładkości równości. Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych z licznymi retrospekcjami z dalszej i bliższej przeszłości bohaterów. Janis mające swe korzenie w Grecji jest silnie związany z Polską, gdzie się wychował, wykształcił, przeżył wielką miłość i został zdradzony. Kiedy jako bogaty człowiek żyje jak mu się zdaje w unormowanej rzeczywistości pojawia się Nina, a wraz z nią wspomnienia i... zaskakujące wyjaśnienia.

okadka

sobota, 21 października 2017

Przezabawna i ciepła opowieść. Kolejne spotkanie z Autorką wypadło pozytywnie. Książka poprawiająca nastrój. 

moralnoscpanipiontek

środa, 18 października 2017

Do lektury tej właśnie książki przymierzałam się już od kilku lat.Sięgnęłam po nią w ubiegłym tygodniu i wysłuchałam wersji audio w wykonaniu Krzysztofa Gosztytły, którego tembr głosu polubiłam równie mocno, co Panów Ksawerego Jasieńskiego i Mirosława Utty. Jest to zabawna opowieść napisana z typowo angielskim humorem. Wspomnienia kamerdynera, na tle wydarzeń historycznych.

Ciekawa też jestem filmu z ulubionym Anthonym Hopkinsem w roli głównej. 

Okruchy_dnia

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11