Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
wtorek, 29 sierpnia 2017

Najpierw obejrzałam film, następnie sięgnęłam po książkę. Powieść bardzo wzruszająca i ciepła. Opis relacji z Bogiem i obraz Boga jako nieskończonej bezwarunkowej miłości.

Piękne. 

 

William_Paul_Young__Chata

niedziela, 27 sierpnia 2017

 Na weekendowe czytanie sięgnęłam po książkę Charlotty Link "Nieproszony gość". Lektura wciągnęła mnie bez reszty. Autorka kolejny raz stworzyła pełną zaskakujących zwrotów akcji opowieść. Nic nie jest takie oczywiste jakie się wydaje.

 

Link_Charlotte__Nieproszony_Go

czwartek, 24 sierpnia 2017

Do przeczytania tej książki skusiła mnie nowa seria wydawnicza "Mistrzynie kryminału obyczajowego" , którą publikuje Hitsalonik. Kupiłam z ciekawości pierwszy tom, potem kolejne i trafiłam też audiobook w interpretacji Jerzego Zelnika, który od razu stał się jednym z ulubionych przeze mnie lektorów.

Kryminał napisany przez Mari Jungstedt, to historia jaka mogłaby się wydarzyć tuż obok. Poruszony jest problem anoreksji, zagadnienia związane z modelingiem i trudnym życiem dziewcząt, które wybierają karierę na wybiegu. 

Mari_Jungstedt__Niebezpieczna_Gra

środa, 23 sierpnia 2017

To moja pierwsza książka tej Autorki. Spotkanie zaskakujące, pełne emocjonujących doznań i bardzo pozytywnie nastrajające do twórczości pisarki. Historia opowiedziana przez bohaterkę, spisana w formie listów do ukochanego mężczyzny, poruszyła mnie. Jest w niej cała paleta uczuć od udręczonego strachem życia w getcie warszawskim, przez pełne oddania i czułego poświęcenia życie w czasie wojennej zawieruchy, po życie u boku kochanego mężczyzny aż do roku 1968.

lismil

niedziela, 20 sierpnia 2017

Książka jest ciekawie opowiedzianą historią kobiety, której przeszłość ożywa, gdy przeprowadza się z mężem na szwedzką wieś. Czyta się bardzo szybko. Poznajemy zdarzenia z punktu widzenia głównej bohaterki. Jej opowieść pełna jest sensacyjnych wątków. Co jest prawdą a co konfabulacją? Wyjaśnienia okoliczności podejmuje się syn. Wszystko okazuje się nie takie proste jak wygląda.

farma

sobota, 19 sierpnia 2017

Podczas ostatniej wizyty w bibliotece książka po prostu przyciągnęła mój wzrok i od razu skusiłam się na jej wypożyczenie. Jak się okazało powstała na podstawie bloga prowadzonego przez Autorkę. Toskańskie zapiski od razu odszukałam i na pewno przeczytam w całości.

Tymczasem jestem po lekturze książki, którą przeczytałam z wielką radością i przyjemnością. Pełno w niej opisów smakowitych i pięknych. Aż chciałoby się tam być. Dodatkowym atutem są liczne fotografie.

Wiem, że jest też kolejna książka tej Autorki. Do niej też zajrzę, gdy uda mi się ją wypożyczyć.

moj_p 

piątek, 18 sierpnia 2017

Z twórczością Wojciecha Albińskiego spotkałam się pierwszy raz. "Królestwo potrzebuje kata" to zbiór opowiadań, których akcja osadzona jest w RPA. 

krolestwopot

 Bardzo zabawna i dowcipna książka. Wnikliwe studium odchudzania. Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością i momentami mocno się ubawiłam. 

traktato

wtorek, 15 sierpnia 2017

2017-08-14

Kolejny audiobook. Z braku książki w wydaniu papierowym, gdyż te oblegane są w bibliotece skutecznie, co uniemożliwia ich wypożyczenie "z marszu". jako, że hitsalonik oferuje od miesiąca nową serię wydawniczą Bestselery na obcasach a w niej na początek książki Magdaleny Witkiewicz, więc pokusa przeczytania powieści tej autorki wzrosła. Skorzystałam zatem z wydań dźwiękowych. 

"Szkoła żon", jak napisała  sama autorka miała być napisaną na zamówienie książką erotyczną dla kobiet. I moim zdanie spełniła swoją funkcję. Wystarczająco w niej erotyzmu, ale nie tylko. Jest to książka pełna nadziei na możliwość zmiany na każdym etapie życia. Na pewno poprawi nastrój nie jednej kobiecie.

szkolazon

2017-08-13

Kryminał z dreszczykiem, taki "z myszką". Miła lektura i trochę powrót w świat Sherlocka Holmesa, detektywa Poirota czy Panny Marple. jest zbrodnia, jest tajemnica i nawet nieco magii. W sam raz do wysłuchania dla umilenia nudnych czynności (jak w moim przypadku prasowania).

domcihej

 

 
1 , 2