Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
czwartek, 27 lipca 2017

Rosie Richardson to bohaterka debiutanckiej powieści późniejszej autorki Bridget Jones. Myślałam, że będzie to opowieść o zwariowanej młodej kobiecie, ale ta wizja szybko się rozwiała w miarę czytania. Świat Rosie odmienia się całkowicie. Po rozstaniu z chłopakiem wyjeżdża do Afryki i włącza się w pracę w obozie dla uchodźców.

potega

Kolejna, trzymająca w napięciu do ostatnich stron powieść Mankella. Tym razem opowieść o makabrycznych wydarzeniach we współczesności, których źródło leży w zdarzeniach, jakie miały miejsce w połowie XIX wieku. W szwedzkiej wiosce, pewnej styczniowej nocy ginie 19 osób. Zostają zamordowani w bestialski sposób. Tropy śledztwa prowadzą do Chin.

chinczyk

czwartek, 20 lipca 2017

Książka opowiada historię z czasów po śmierci Chrystusa. Bazyli jest uzdolnionym rzeźbiarzem. Jego los odmienia się wielokrotnie. Jednak najważniejszy zwrot następuje wówczas, gdy zostaje mu powierzona misja szczególna - wykonania wizerunków apostołów. Opowieść napisana w konwencji zbliżonej do ben Hura i Qvo vadis. Czyta się bardzo przyjemnie.

srebrny

poniedziałek, 10 lipca 2017

Książka napisana w formie ciekawej, porywającej gawędy o losach rodziny Tarnowskich, począwszy od wybuchu II wojny światowej. Wichry wojny rzuciły członków rodu w rożne strony Europy, a nawet na inne kontynenty. Autor z humorem przedstawia zdarzenia, które dla starszych członków rodziny mogą uchodzić za wstydliwe.

Jest w tej powieści dużo serdeczności. Historie w niej opowiedziane niekiedy budzą grozę, współczucie i podziw. 

Czyta się świetne, niemalże z łezką w oku. 

ostamaz 

poniedziałek, 03 lipca 2017

Książka o zmaganiach z traumatycznymi przeżyciami. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach - podczas terapii w ośrodku leczenia młodzieży zmagającej się z traumą straty bliskiej osoby oraz  a zasadzie wspomnień z urlopu w Grecji. Główna bohaterka  - piętnastoletnia Shiv zadręcza się z poczuciem winy za śmierć młodszego brata. W ośrodku poznaje grupę nastolatków, którą tworzą chłopcy i dziewczęta mający podobny problem.

bez_konca