Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
piątek, 30 czerwca 2017

Trzymający w napięciu kryminał. Relacja mieszkańców wsi, która spłynęła krwią. Wyjaśniają się tajemnice, skrywane za drzwiami domu, którego mieszkańcy uchodzą za odludków. Mord dokonany na całej rodzinie zamieszkującej dom na odludziu wstrząsa nie tylko mieszkańcami wsi, ale również opinia publiczną. Wszystkie niewiadome wyjaśnione zostają w ostatnim rozdziale.

 

domnapsutkowiu

Drug tom powieści Listy z dziesiątej wsi. Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu opowieść czyta się przyjemnie. Książka Agnieszki Olszanowskiej to opowieść o emocjach i uczuciach, które prowokują do krzywdzących działań, ale też potrafią zdziałać wiele dobrego. Tajemnice z przeszłości zbliżają dwoje bohaterów powieści i prowadzą do szczęśliwego finału.

tajemnica

Całkiem zgrabny kryminał. Wysłuchałam audiobook w interpretacji Andrzeja Łapickiego. Zgrabnie skomponowana fabuła z intrygującym zakończeniem.

aksamitne

sobota, 24 czerwca 2017

Erskine Caldwell to jeden z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku. Z jego twórczością zetknęłam się w latach 80. ubiegłego wieku, jeszcze jako licealistka.

Poletko Pana Boga to opowieść o rodzinie farmerów, która zajmuje się poszukiwaniem złota. Na przestrzeni kilku dni zachodzą wypadki, które sprawiają, że dotychczas proste życie w pojęciu głowy rodziny, staje się tragiczne. Pozornie akceptowana przez wszystkich otwartość na seksualną wolność prowadzi do konfliktów kończących się śmiercią kolejnych członków rodziny.

 

poletko

Opowieść o dzieciństwie poety. Napisana w formie wspomnień widzianych oczyma dziecka. Jest i zabawnie, i nostalgicznie. Czasy stalinowskie pełne tragicznych zwrotów akcji. Niezwykle wzruszająca opowieść.

 

okadka_ksiki__Wydawnictwo_Literackie_1997_rok

niedziela, 18 czerwca 2017

Zdzisław Beksiński przed wielu laty zachwycił mnie swoją twórczością. Polubiłam jego obrazy od pierwszego wejrzenia. Jego śmierć w 2005 roku przyprawiła mnie o żal. 

Beksińscy - portret podwójny to bardzo zgrabnie skonstruowana opowieść o Artyście i jego bliskich. Wysłuchałam jej z ogromną przyjemnością. Nie bez emocji. 

Na półce mam jeszcze trzy książki, ale są takie, których mi brakuje. Zamierzam je zamówić. 

beksinscyportretpodwojnyduze

piątek, 16 czerwca 2017

Pierwsza część Sagi z dziesiątej wsi. Książka opowiada historię babki głównej bohaterki i jej niespełnionej miłości. Opowieść budują listy wymienianie przez dwoje przyjaciół, których łączy miłość, która nie miała szans się spełnić.

Beata poznając losy swej babki inaczej spogląda na swoje nieszczęśliwie zakończone małżeństwo.

Chętnie sięgnę po drugi tom Sagi. 

Lektura lekka, wciągająca. Czyta się przyjemnie.,

 

listy

niedziela, 11 czerwca 2017

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Victorii Holt okazało się bardzo przyjemne. Opowieść osadzona w XIX wiecznej Francji. Historia z tajemnicą z przeszłości w tle, pełna emocji i niewiadomych zdarzeń, które wyjaśniają się i okazują nie takie jakimi się wydawały.

Lektura w sam raz dla lubiących dreszczyk emocji i opowieści o miłości zakończonej happy endem.

Krl_na_Zamku

sobota, 10 czerwca 2017

Całkiem zgrabna opowieść. Sporo w niej zabawnych sytuacji.  Napisana lekko z poczuciem humoru.

jestemnudziara

niedziela, 04 czerwca 2017

Moje pierwsze spotkanie z autorem. Całkiem zgrabny kryminał. Czyta się dobrze. Zaskakujące rozwiązanie.

Chemia_mierci

 
1 , 2