Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
sobota, 27 maja 2017

Trzecia część tetralogii kryminalnej toczy się w Łodzi. Kolejny raz dałam się porwać lekturze. Wiele wątków, wiele postaci i całe mnóstwo zdarzeń, które pozornie niezwiązane ze sobą jednak się łączą. 

 Kolejny raz ciekawa książka Katarzyny Bondy. 

Czekam na czwarty tom, który ma się ukazać w 2018 r.

 

lampiony

niedziela, 21 maja 2017

Lektura opowiadania autorstwa Camilli Lackberg zajęła mi akurat niedzielne popołudnie. Opowieść trąci myszką. Reżyser z wyobraźnią mógłby stworzyć z tego utworu całkiem przyjemny spektakl albo film. Czytając miałam wrażenie, że jest to jakaś wprawka początkującego autora. Ale bardzo sympatyczna i niemęcząca.

zamiec

sobota, 20 maja 2017

Lektura drugiego tomu tetralogii kryminalnej Cztery żywioły Saszy Załuskiej pochłonęła mnie bez reszty. Praktycznie każda wolna chwilę poświęciłam na tę książkę. Autorka zachwyciła mnie niezwykle malowniczą opowieścią, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością, tradycja z nowoczesnością, skrywane tajemnice odkrywają się i zaskakują. Akcja powieści rozgrywa się w Hajnówce i okolicach. Niesamowite zwroty akcji i bardzo emocjonujące historie zdarzeń sprzed lat tworzą bardzo ciekawą opowieść. Momentami dostawałam gęsiej skórki czytając tę książkę. Oczywiście natychmiast zabieram się do słuchania trzeciego tomu i ogromnie się cieszę, że przyszłym roku pojawi się czwarty. Szkoda, ze tak długo trzeba na to czekać.

okularnik

 

Przeczytana 18.05.2017 r., ale z braku czasu dopiero dziś pojawia się wpis. 

Szwedzkie kalosze jest kontynuacją powieści Henninga Mankella Włoskie buty. Historia starego lekarza, który mieszka na jednej ze szwedzkich wysp opowiada o nagłych zmianach, jakie zaszły w jego życiu zupełnie nieoczekiwanie. Jest to opowieść o rozpoczynaniu od początku, wzajemny poznawaniu. Sporo w niej humorystycznych akcentów, ale i wzruszających momentów.

Szkoda, że autor nie napisze już żadnej nowej powieści.

Pozostawił jednak spory dorobek i mam nadzieję, że nie raz przeżyję ucztę czytając inne jego utwory.

szwdzkie1

sobota, 13 maja 2017

Książka z serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Kolejna z przeczytanych przeze mnie powieści autorstwa Katarzyny Bondy. Muszę przyznać, że słyszane pozytywne opinie o pisarstwie Katarzyny Bondy ani odrobinę nie są przesadzone. Pozytywnie mnie zaskoczyła lektura tej powieści. Świetna historia, ciekawa i trzymająca w napięciu. Zaskakujące zwroty akcji. 

Oczywiście zaraz biorę się za kolejny tom z serii.


pochlaniacz1

czwartek, 04 maja 2017

Jedna z tych powieści, które trzymają w napięciu i trudno się od nich oderwać, Myślę, że to materiał na dobry film. 

Jest sensacja, niesamowitość, miłość, kryminał i życie z pozoru beztroskie na wybrzeżu Irlandii. 

ostatnia

Był opis z wrażeniami z lektury, ale mi wcięło notkę. Trudno. 

Powiem tylko, że powieść ogromnie mnie wzruszyła i spodobała mi się bardzo. Piękna opowieść o pięknej miłości.

Lawendowy