Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
środa, 26 kwietnia 2017

Książka - reportaż pełna jest niezwykle emocjonalnych opisów historii kobiet, które dopuściły się mordów. Przesłuchałam audiobook. Opowieści kobiet w zestawieniu z opisem sprawy wywoływały we mnie ambiwalentne uczucia. 

polskie_mroderczynie

wtorek, 25 kwietnia 2017

To moje pierwsze spotkanie z ta Autorka i muszę przyznać bardzo miłe. Książka niezwykle dynamiczna, pełna wydarzeń tajemniczych, ale też zabarwionych erotyzmem. 

przez_niego

sobota, 22 kwietnia 2017

Jakiś czas temu usłyszałam o tej książce i obejrzałam film, jaki nakręcono na jej podstawie. Kilka dni temu moja Przyjaciółka mieszkająca w Kanadzie wspomniała, że słucha w drodze do pracy audiobooka Biała Masajka i spytała czy znam tę książkę. Odszukałam natychmiast pozycję w necie i ze zdziwieniem odkryłam, że nie jest to jedyna książka tej autorki i, że jej historia ma ciąg dalszy. Żeby móc wypowiedzieć się na temat treści i wyrazić swoje uczucia co do opisanych w powieści zdarzeń wgrałam audiobooka do pamięci telefonu i zaczęłam słuchać. Jako, że narratorem jest Daria Trafankowska, nieodżałowana Aktorka, którą lubiłam słuchanie było przyjemniejsze.

biaa_masajka

Historia Corinne Hofmann zaskoczyła mnie. Przede wszystkim dlatego, że porównywałam swoje ewentualne decyzje, jakie podjęłabym w podobnych sytuacjach. Pokonanie bariery kulturowej i językowej mnie samej wydawałoby się nie do pokonania. Pewnie dlatego nie podróżowałam dalej niż Europa.

Ciekawa jestem dalszych opowieści autorki. 

czwartek, 20 kwietnia 2017

Lektura wciągnęła mnie i połknęłam treść w dwa popołudnia. Historia zabawna i smutna zarazem. Dwie pozornie różne od siebie kobiety spotykają się na wczasach odchudzających. Nawet nie przypuszczają jak wiele je łączy.

strasz

wtorek, 18 kwietnia 2017
środa, 05 kwietnia 2017

To pierwsza książka Krystyny Kofty, jaką przeczytałam. I myślę, że nie ostatnia. Przyznam, że czytało mi się niezbyt płynnie. Sporo w tej powieści trudnych i bolesnych historii, lecz nie brak też optymizmu. Każdy ma swoją historię i nie zawsze jest ona sielankowa.

suki

niedziela, 02 kwietnia 2017

 Przed wieloma latami, nie pamiętam już w jakim czasopiśmie, przeczytałam reportaż o Tolkienie. Ponieważ wcześniej próbowałam czytać Władcę pierścieni, a zupełnie mi to nie szło, ten artykuł, ukazujący niezwykle interesującą dla mnie postać autora pozostał mi w pamięci. Teraz udało mi się zapoznać z jedną z jego biografii. W wersji audio. Weekendowe słuchanie sprawiło mi niezwykłą przyjemność i było prawdziwą ucztą. Polubiłam ten wizerunek Tolkiena. I nieśmiało zaczęłam rozważać przeczytanie jego dzieł. 

tolkien

sobota, 01 kwietnia 2017

Joanna Chmielewska, to autorka, której chyba nikomu nie trzeba rekomendować. Jest znana i lubiana. Ma swoich fanów. Sięgnęłam po tę książkę bardziej dlatego, że chciałam mieć możliwość dyskusji z koleżanką, która ostatnio ją przeczytała. Cieszę się, że zdecydowałam się na tę lekturę. 

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Pełen relaks. Bardzo pozytywna opowieść. Perypetie bohaterów powieści obserwowane z boku są niezwykle komiczne. 

nieboszczyk