Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
sobota, 25 lutego 2017

Od kilku miesięcy mam na pendrivie film >Wszystko za życie<, który poleciła mi koleżanka z pracy. jakoś tak nie składało się by go obejrzeć. Poszukując książek, które zamierzałam wypożyczyć podczas ostatniej wizyty w bibliotece natknęłam się na opis powieści Jona Krakauera >Wszystko za życie<. Zainteresowało mnie czy jest to tylko zbieżność tytułów, czy może film nakręcono na podstawie powieści. Kiedy okazało się, że film powstał na kanwie książki od razu nabrałam chęci by ją przeczytać. 

wszystko_za

Lektura , podobnie jak w poprzednim przypadku od razu mnie wciągnęła. Główny bohater, gdyby żył byłby prawie moim rówieśnikiem. Ponadto był również wielbicielem Thoreau i lubi Tołstoja. Ponadto nie nudził się w swoim towarzystwie. Miał dość odwagi by udać się w drogę. Książka jest relacją opartą na zapiskach jakie zostawił, rozmowach autora z rodziną i ludźmi, którzy go poznali. 

Książkę przeczytałam z przyjemnością.

Teraz kolej na film.

niedziela, 19 lutego 2017

Pierwsza z książek przeczytanych przy użyciu czytnika. świetnie. Książka od pierwszych zdań wzbudziła moje zainteresowanie. Czytałam niemalże jednym tchem. Prezent gwiazdkowy od Córki został użyty zgodnie z przeznaczeniem i spełnił swoją role doskonale. 

Dziewięć dni to relacja z każdego dnia jaki upłynął od momentu zaginięcia dziecka do czasu rozwiązania sprawy. Relacje prowadzone są dwutorowo - jako wypowiedzi matki porwanego dziecka oraz śledczego prowadzącego sprawę. Dodatkowo pojawiają się zapisy z sesji terapeutycznych, którym zmuszony był poddać się prowadzący śledztwo funkcjonariusz oraz zapisy pojawiające się na blogu, który ktoś założył by relacjonować zdarzenia w sprawie porwania.

Wszystkie relacje i zapisy przytaczane w książce ilustrują ogrom uczuć, jakie miotają członkami rodziny chłopca ale także pracownikami policji oraz tłumu obserwatorów.

542057352x500

sobota, 18 lutego 2017

Książkę wypożyczyłam w bibliotece, Po przeczytaniu jednej z cyklu rozmów z Masą byłam ciekawa innych książek tego autora. A że ktoś właśnie taką oddał wzięłam bez wahania. Książka zawiera 18 rozdziałów, w których Artur Górski ilustruje różnego rodzaju służby specjalne w Izraelu. Przeplata je watkami historycznymi i cytatami z literatury tematu. Czyta się lekko. Sporo w niej ciekawostek dotyczących tajnych akcji, szkoleń agentów i broni jakiej używają. Nie brak powiązań z Polską, o których z braku zainteresowania polityką wcześniej nie słyszałam, albo słyszałam ale zgłębiałam tematu. 

377914352x500

 

wtorek, 14 lutego 2017

Podczas ostatniej bytności w bibliotece wypożyczyłam Noblistę autorstwa Marcina Wolskiego. Ponieważ znałam go jako twórcę satyrycznych wierszyków, bardzo byłam ciekawa jego prozy. Książka okazała się trafnym wyborem. Przeczytałam ją w trzy wieczory. Przyznać trzeba, że Pan Wolski ma niezwykle lekkie pióro. Umie dawkować napięcie, posługuje się ładną polszczyzną i ma duże poczucie humoru.

wolski

 

wtorek, 07 lutego 2017

Ciekawy zbiór felietonów. Sporo pełnych humoru opowieści, w sam raz szare lutowe popołudniq.

 

troche_wiekszy

niedziela, 05 lutego 2017

Kolejna książka Paulliny Simmons, po którą sięgnęłam. Dzieci wolności - opowieść o Ginie i Harrym, i drodze jaka przeszli by rozpocząć wspólne życie.

dzieci_wolnosci

Powieść jest interesująca. Napisana z rozmachem, przykuwa uwagę. Gina i Harry są jak ogień i woda. Pochodzą z różnych światów, ale łączy ich gorące uczucie. Ich miłość nie jest łatwa. 

Wypożyczyłam też drugą część ich losów. 

piątek, 03 lutego 2017

Kolejna z książek, które pożyczyła mi koleżanka.

buntownik

Autorka stworzyła  opowieść o dojrzewaniu do miłości, która wcale nie jest prosta i bezproblemowa. Dwoje ludzi, którzy pomimo bardzo młodego wieku mają już spory bagaż psychicznych poranień, poszukuje bezwarunkowego uczucia. Droga ku wzajemnemu szczęściu okazuje się wyboista, ale warto w nią wyruszyć. 

Książka wypożyczona z biblioteki. 

kubasyndrom

Książka bardzo mnie zainteresowała. Autor opisuje wydarzenia na Kubie począwszy od późnych lat siedemdziesiątych XX wieku. Przybliża specyfikę życia na Wyspie pod rządami Fidela Castro.