Czytam, słucham, oglądam...
Zakładki:
Ciekawe strony
Odwiedzam blogi
Tagi
Kategorie: Wszystkie | 52 książki | Ogólne | Wspomnieniowo
RSS
piątek, 12 stycznia 2018

001_2018

Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2010, Wydanie I

 

Druga część powieści Andrew Tarnowskiego to opowieść o powrocie do ojczyzny przodków. Zakup domu na mazurskiej wsi to wydarzenie, które odmienia życie Autora i jego najbliższych. Zmienia jego spojrzenie na kraj i ludzi, wśród których mógłby się urodzić, gdyby nie wydarzenia z przeszłości.

W książce pojawiają się ciepłe ale szczere charakterystyki mieszkańców Drwęcka, opisy codzienności, zmagań z biurokracją, a także o radzeniu sobie w czasach, kiedy Polsce daleko było do barwnej i radosnej krainy. Sporo miejsca zajmują też opowieści o historii miejscowości i okolic, walkach, jakie miały w nich miejsce. Przeszłość jest tłem teraźniejszości. 

Czyta się bardzo dobrze. Bogate ilustracje dopełniają treści barwnych opisów.

 

czwartek, 04 stycznia 2018

Jestem z siebie zadowolona. Bez wielkiej euforii, ale jednak. Postanowienie przeczytania 52 książek podjęte w ubiegłym roku wykonałam. Słuchałam sporo książek audio, przeczytałam kilka na czytniku (cudownym prezencie od Córki), kilka w pdf i całkiem dużo wydań książkowych. Na blogu notowałam tytuły i kolejne tytuły przeczytanych książek.

W obecnie nam panującym roku zamierzam kontynuować ten proces. Z tym, że trochę w innej konwencji. Mam szczery zamiar przyłożyć się trochę do opisów.

13:41, atropos64
Link Dodaj komentarz »